Julkaistu 
Tuire Haverinen

Ylä-Karjalan valmistuneet keväällä 2019

Ylä-Karjalan valmistuneet keväällä 2019 Pertti Meriläinen

Riveriasta valmistuneiden nimet on julkaistu. Alla olevassa listassa ovat Nurmeksesta ja Valtimolta valmistuneet sekä muut yläkarjalaiset valmistuneet.

Nurmeksen koulutusyksikkö

Autoalan perustutkinto: Ari Hukkanen, Nurmes, Juho Kejonen, Nurmes, Teemu Kokkonen, Juuka, Roni Kukkonen, Nurmes, Jani Murto, Juuka, Tatu Saastamoinen, Nurmes, Joonas Tirkkonen, Nurmes.
Elintarvikealan perustutkinto: Terhi Gustafsson, Nurmes, Arvo Kortelainen, Nurmes, Veera Kortelainen, Juuka, Eveliina Lindroos, Nurmes, Leena Lohtander, Nurmes, Ninja Nykänen, Lieksa, Timo Puumalainen, Nurmes, Pentti Rask, Lieksa, Tomi Telinkangas, Lieksa, Kimmo Tolvanen, Nurmes, Sanna Turunen, Nurmes.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Renne Kettunen, Nurmes, Erkki Kilpeläinen, Nurmes, Anna Vatanen, ulkomaat.
Kone- ja metallialan perustutkinto: Niko Heikkinen, Nurmes, Henri Hipsi, Lieksa, Tuukka Korhonen, Nurmes, Tomi Roivainen, Nurmes, Vesa Tuovinen, Nurmes, Toni Kurtti, Kuhmo.
Liiketalouden perustutkinto: Antti Halonen, Juuka, Eetu Haverinen, Kuhmo, Aura Hiltunen, Nurmes, Sanna-Elina Jääskö, Nurmes (kaksoistutkinto), Eine Korhonen, Nurmes, Päivi Koukkari, Valtimo, Sanna Lauronen, Nurmes, Laura Määttä, Kuhmo, Tanja Olifirenko, Nurmes, Tanja Rautiainen, Valtimo, Niina Rossinen, Nurmes, Sanna Savelius, Valtimo, Hans Timonen, Valtimo.
Rakennusalan perustutkinto: Ilmari Huttunen, Nurmes, Leevi Korhonen, Nurmes, Roope Lukkarinen, Nurmes, Vili Nuolioja, Nurmes, Mikko Oinonen, Nurmes, Niklas Ullgre, Nurmes, Lauri Vottonen, Nurmes.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Katja Hukkanen, Valtimo, Sanna Kukkonen, Nurmes, Katri Laaja-Honkonen, Juuka, Kairi Lehto, Nurmes, Annleena Lindroos, Nurmes, Niina Nevalainen, Nurmes, Kati Okkonen, Nurmes, Noora Pääkkönen, Nurmes, Sanna Ryhänen, Juuka.

MAINOS - JUTTU JATKUU ALLA
MAINOS PÄÄTTYY

Valtimon koulutusyksikkö

Metsäalan perustutkinto: Riku Huttunen, Sonkajärvi, Roope Rouhiainen, Juva, Tommi Arffman, Sotkamo, Jami Eskelinen, Joensuu, Juha Heikkinen, Suomussalmi, Jere Juntunen, Kajaani, Henrik Jääskeläinen, Ilomantsi, Teemu Kemppainen, Kuhmo, Lauri Koponen, Liperi, Eetu Kuivalainen, Polvijärvi (kaksoistutkinto), Niko Kukkonen, Juuka, Kalle Kurkinen, Sotkamo, Joni Lampinen, Joensuu, Atte Liunala, Lieksa, Henri Myller, Joensuu, Tero Myllylä, Kuhmo, Antti Nousiainen, Lieksa, Jere Nykänen, Sotkamo, Ismo Partanen, Polvijärvi, Oskari Partanen, Sotkamo, Juho Pyykönen, Valtimo, Markku Ronkainen, Paltamo, Tomi Ruotsalainen, Kiuruvesi, Juho Sirviö, Sotkamo, Jere Virtanen, Lapinlahti.

Joensuun koulutusyksikkö

Rakennusalan perustutkinto: Santeri Savolainen, Nurmes.
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Eero Muikku, Nurmes.
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Ritva Turunen, Nurmes.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Heidi Järvinen, Nurmes, Elina Luukkonen, Nurmes, Mira Palosaari, Valtimo, Olga Räsänen, Nurmes, Kirsi Smura, Nurmes.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Tatu Kansala, Nurmes, Juho Kuokkanen, Valtimo, Atte Vartiainen, Valtimo.
Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Marjaleena Korhonen, Nurmes.

Outokummun koulutusyksikkö

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Riia Hakanen, Nurmes.

Lieksan koulutusyksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Miia Komulainen, Nurmes, Reeta Reijonen, Nurmes.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto: Pasi Leppälä, Nurmes.

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (Valma): Tomi Turunen, Valtimo.

Kommentoi

Hae sivuilta