Julkaistu 

Nurmeksen ja Valtimon valmistuneita

Nurmeksen ammattiopisto

Autoalan perustutkinto: Jyri Eskelinen, Nurmes; Tommi Hyttinen, Juuka; Elisa Kiiskinen, Nurmes; Eetu Korhonen, Juuka; Juuso Korhonen, Nurmes; Jokke Koukkari, Rautavaara; Justus Larkkonen, Nurmes; Tino Puoskari, Nurmes; Jussi Silvennoinen, Nurmes; Eppu Toivanen, Juuka.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Meeri Eskelinen, Nurmes; Anna Hakkarainen, Nurmes; Niina Heikkinen, Juuka; Niko Hämäläinen, Valtimo; Milla Karppinen, Nurmes; Roni Kilpeläinen, Nurmes; Emma Koivisto, Nurmes; Janne Kortelainen, Juuka; Santeri Kotilainen, Nurmes; Mirja Kuokkanen, Valtimo; Netta Levy, Valtimo; Pekka Nevalainen, Juuka; Piia Piipponen, Nurmes; Hanna Pyykönen, Valtimo; Joonas Pyykönen, Valtimo; Vili Vuokkonen, Juuka. Lisäksi valmistui yksi opiskelija, joka ei halunnut nimeään julkaistavaksi.
Kone- ja metallialan perustutkinto: Tuomas Jauhonen, Kuhmo; Joonas Kallinen, Juuka; Jani Pentti Olavi Kokkonen, Nurmes; Oskari Kortelainen, Nurmes; Arttu Louhelainen, Juuka.
Liiketalouden perustutkinto: Matti Koukkari, Nurmes; Pekka Kuittinen, Valtimo; Katri Piiroinen, Nurmes; Lasse-Pekka Pitkänen, Rautavaara; Venla Timonen, Nurmes, Suvi Toivanen, Juuka; Arto Vilén, Juuka.
Matkailualan perustutkinto: Pirita Huuskonen, Lapinlahti; Santra Jussila, Nurmes; Rauni Kainomaa, Lieksa; Nana Korkalainen, Nurmes; Leevi Kärkkäinen, Nurmes; Tuovi Puumalainen, Nurmes; Noora Pääkkönen, Nurmes; Asiadora Susareva, ulkomaat; Sari Tolvanen, Nurmes.
Rakennusalan perustutkinto: Pyry Hiltunen, Nurmes; Antti Kortelainen, Nurmes; Salla-Mari Ovaskainen, Juuka (ammatillinen + yo); Joona Partanen, Juankoski; Ossi Pulkkinen, Nurmes; Sergey Pushkin, Juuka; Kimmo Rantonen, Nurmes.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Jone Kettunen, Nurmes; Roope Kilpeläinen, Nurmes; Julius Kukkonen, Juuka; Markus Kuvaja, Nurmes; Esa Kämäräinen, Nurmes; Saku Meriläinen, Nurmes; Esa Nyman, Nurmes; Eero Partanen, Nurmes; Mikko Pehkonen, Nurmes; Joonas Penttinen, Nurmes; Niko Pirinen, Juuka; Ville Sutinen, Nurmes; Rauno Toivanen, Juuka; Aleksi Valjus, Nurmes.
Talotekniikan perustutkinto: Ari-Petri Merko, Nurmes.

Valtimon ammattiopisto

Metsäalan perustutkinto: Jukka Asikainen, Tohmajärvi; Juha Burke, Kuopio; Asko Heikkinen, Suomussalmi; Jarno Heikkinen, Suomussalmi; Markus Heikkinen, Kajaani; Niko Heikkinen, Kajaani; Santtu Heikkinen, Kajaani; Joona Hietanen, Joensuu; Mikko Hilonen, Valtimo; Tomi Hynninen, Outokumpu; Juuso Hynynen, Lapinlahti; Sami Hyvönen, Iisalmi; Niko Härkönen, Ristijärvi; Eero Ikonen, Kontiolahti; Toni Kallinen, Juuka; Jani Keronen, Joensuu; Santeri Kivioja, Kajaani; Keijo Korhonen, Rautavaara; Toni Korhonen, Kontiolahti; Aleksi Kotkajuuri, Liperi; Aaron Kuittinen, Nurmes; Aleksi Kyllönen, Kajaani; Iiro Kämäräinen, Kajaani; Antti Lehikoinen, Nurmes; Antti Lipponen, Valtimo; Jarkko Luostarinen, Rääkkylä; Valtteri Malinen, Kuhmo; Jari Matero Kajaani; Jesse Mikkonen, Sotkamo; Timo Mikkonen, Hyrynsalmi; Joni Nenonen, Joensuu; Miika Nevalainen, Valtimo; Juha Oikarinen, Ristijärvi; Timo Oinonen, Valtimo; Santtu Parkkonen, Joensuu; Harri Piironen, Nurmes; Pentti Rask, Lieksa; Risto Ryhänen, Lapinlahti; Antti Sarkkinen, Joensuu; Sami Soikkeli, Lieksa; Jyri Sutinen, Puolanka; Juha-Matti Torvinen, Puolanka; Heikki Tuohinen, Kuhmo; Tatu Tuononen, Juuka; Jesse Ullgrén, Nurmes; Saku Väyrynen, Valtimo. Lisäksi valmistui 1 opiskelija, joka ei halunnut nimeään julkaistavaksi.
Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto: Petri Hannonen, Kitee; Hannu-Pekka Haverinen, Kuhmo; Kai Heikkinen, Hyrynsalmi; Mauri Holma, Nurmes; Mikko Keränen, Hyrynsalmi; Jari Pieviläinen, Nurmes; Tommi Ponkilainen, Joensuu.
Puutavaran autokuljetuksen ammattitutkinto: Matti Ahola, Taipalsaari; Teemu Asikainen, Joensuu; Simo Hiljanen, Nurmes; Jukka Ikonen, Joensuu; Jaakko Joki, Nurmes; Pekka Kuosmanen, Juuka; Miro Mäkipää,  Joensuu; Topi Pahkinen, Juuka; Antti Penttinen, Ilomantsi; Jarno Puhakka, Kontiolahti; Jari Saarenkylä, Rautjärvi; Santeri Soininen, Heinola; Jarkko Stedt, Lapinlahti; Tuomas Tiainen, Kontiolahti.

MAINOS - JUTTU JATKUU ALLA
MAINOS PÄÄTTYY

Joensuun ammattiopisto

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Anu Janttonen, Valtimo; Hanna Kettunen, Nurmes; Juha Sinkkonen, Valtimo.
Pintakäsittelyalan perustutkinto: Metta Valtonen, Nurmes.

Lieksan ammattiopisto

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Niina Ahponen, Valtimo; Johanna Jussila, Nurmes; Vilma Karjalainen, Nurmes; Oona Ruokolainen, Valtimo.

Outokummun ammattiopisto

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto: Timo Timonen, Nurmes.

Kommentoi

Hae sivuilta